יום רביעי, 17 בינואר 2018

התפתחות הבגדים המעוצבים בזכות מכונת התפירה

תעשיית הביגוד היא אחת הרווחיות והגדולות ביותר שיש בעולם ולמעשה אנו לובשים בגדים שונים ומעוצבים אפילו כשאנו הולכים לישון או יוצאים לקנות משהו מהסופר. אולי החברה מכתיבה אלו בגדים מתאימים לאלו מאורע, מה נחשב יקר ומה נחשב ספורטיבי , אך כל הבגדים בימינו מעוצבים בהשוואה למה שהיה לפני מכונות התפירה.

מכונות התפירה ששינו את הכול

יש כאל ושיאמרו שהמהפכה התעשייתית הייתה החשובה ביותר בהיסטוריה וגם אם יש כאלו שלא יסכימו עם האמרה הזו, אין ספק שהמהפכה הזו הייתה מהחשובות ביותר שיש. המכונות באופן כללי, בין אם היו מוקדמות או מאוחרות יותר, לא רק מאפשרות יעילות מירבית בהכנת הבגדים השונים אלא מאפשרת דברים שיד אדם לא יכולה לבצע. זה נכון לגבי מכונות חיתוך של חומרים מסוימים כמו עץ או זכוכית, זה נכון לגבי מכונות שיוצרות תערובות או תהליכים פיזיקליים מסובכים וזה נכון גם לגבי מכונת תפירה שיכולה לתפור בגדים בשיטות חדשניות ובקצב מהיר.


כיצד מכונות התפירה השפיעו על הבגדים בימינו?

·         אם נביט הרבה שנים אחורה למאות קדומות, נגלה שעל פי ציורי הקיר של אותה תקופה בני האדם לבשו עורות של חיות כדי שיוכלו ליהנות משלל יתרונות כמו חימום בחורף, שימוש בבגד כסמל כלשהו וכמובן הפרדה מקבוצות אחרות. כיום, הבגדים עושים בדיוק את אותן המטרות אך יש הרבה יותר אפשרויות כי מכונת תפירה היא זו שמעצבת את הבגדים גם לא לפי צורת החומר הבסיסית.
·         מכונות תפירה יכולות לבצע תפירות מסובכות וחזקות יותר שיד אדם לא יכולה לבצע. תפר זיג זג, תפר מכליב או תפר אוברלוק הם רק חלק מהסוגים שיש כיום בעולם התפירה שיכולות לשלב עיצובים מהודרים בצורות עדינות או גסות לפי סוג הבגד.

תפירה מהירה עם כל בד שיש


עוד דבר שתרם מאוד להתפתחות הבגדים בימינו היא היכולת לתפור עם כל סוגי הבדים דבר שלא היה אפשרי בעבר ללא מכונת תפירה. מכונות תפירה כיום מסוגלות לעבוד גם עם בדים עבים וחזקים וגם עם בדים עדינים במיוחד כך שזה כבר לא מגבלה. עוד נושא שמכונות התפירה שיפרו היא המהירות, כיוון שהיום ניתן לתפור בגד בכמה דקות ספורות ובדיוק אותו הדבר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה