יום שני, 29 ביוני 2015

איך בוחרים מכונת תפירה?

בחירת מכונת תפירה מותאמת


רכישה של מכונת תפירה מחייבת התייחסות למספר שיקולי מפתח. בשלב הראשון כדאי להגדיר את הצרכים ומטרות השימוש במכונה. ההבדל המשמעותי הוא בין מכונות המשמשות לצרכי תפירה כתחביב בלבד, לבין מכונות מקצועיות. בשלב השני אפשר לקבוע את מסגרת התקציב ולהחליט גם על סדר עדיפויות. זו הדרך הנכונה לסנן בין הדגמים ולוודא בחירה מושכלת. המטרה היא לרכוש מכונה שיכולה לשמש אותנו לאורך שנים. בנוסף, כדאי להשקיע במותג איכותי ואמין.

אלו השאלות העיקריות המתעוררות במהלך חיפוש אחר מכונת תפירה מקצועית:


א. מטרת השימוש במכונה – האפשרויות הן רכישת מכונה לצורך תיקונים בלבד, לטובת תפירה ביתית או למען תפירה תעשייתית. גם היקף התפירה משפיע על מטרת השימוש ועל הדגם הרצוי.
ב. רמת המקצועיות – אין סיבה לשאת בהוצאות על מכונה משוכללת מבלי להחזיק ברמת מקצועיות מתאימה. חשוב להתאים בין היכולות של המכונה לבין רמת המקצועיות וכך לחסוך עוגמת נפש.
ג. סוג הבד – הבדים אותם מתכננים לתפור בתוך המכונה קובעים גם הם את הדגם המומלץ. לרוב מדובר על מכונות שיכולות לתפור בדי סטרצ'ים ולייקרות, בדי כותנה, ג'ינסים, עור וכדומה.

עם מי מתייעצים לגבי מכונה מוצלחת?

רוב החברות המייצרות את המכונות המשמשות לתפירה נמצאות באסיה. לעיתים יש גם מספר חברות המייצרות מכונות באותו מפעל, למרות פערי מחירים של עשרות אחוזים בין הדגמים השונים. המשמעות היא שלא כולם מחזיקים בניסיון הדרוש כדי לזהות את ההבדלים בין המכונות. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי מכונה מוצלחת ולהיעזר בטיפים הבאים:
·         בדקו אפשרות לרכישת מכונת תפירה עם משחיל אוטומטי
·         בקשו לנסות את המכונה בתוך החנות
·         קראו היטב את המפרט הטכני
·         הגיעו לחנות עם בד לדוגמא
·         שקלו קנייה של מכונת אוברלוק לצד מכונה ביתית אם אתם עובדים עם בדים נמתחים
·         בדקו האם המכונה מגיעה עם תעודת אחריות

מלבד האמור לעיל, רכישה מוצלחת של מכונת תפירה מחייבת אתכם להקפיד על תחזוקה נכונה. קראו היטב את הוראות היצרן ואל תשכחו לשמור על כללי הבטיחות בכל שימוש. 


מכונת תפירה