יום חמישי, 14 באוגוסט 2014

מכונות לולאות – לצרכים תעשייתיים

מכונות לולאות משמשות את המגזר התעשייתי ולא את המגזר הביתי, והן מיועדות לתופרות העובדות בקו ייצור של מוצרי טקסטיל, על מנת להגיע למקסימום עבודה במינימום של זמן.
מכונות לולאות הן מכונות תפירה מקצועיות אשר משמשות בבתי חרושת לייצור בגדים מסוגים שונים, והן מהוות חלק מפס הייצור של המקום. תפירה תעשייתית אינה דומה לתפירה ביתית. תפירה תעשייתית נעשית בקצב מהיר מאד, והדבר מתאפשר לנוכח מכונות תפירה ייעודיות, כאשר כל אחת מהן עושה את החלק שלה בתפירה בלבד.

כיצד זה עובד?

הרעיון העומד מאחורי ייצור בגדים הוא להספיק כמה שיותר בכמה שפחות זמן, ממש כמו בכל ענפי הייצור השונים שבמשק. מכיוון שתפירה חייבת להיות מדוייקת אבל המרכיבים השונים של ייצור בגד מורכבים ולא סימטריים, הרי שעד היום נעשית רוב תפירת הבגדים בעולם באופן ידני, במובן שהתופרות עושות שימוש במכונות משוכללות אבל העבודה נעשית על ידן, ולא על ידי מערכת ממוחשבת כוללת אשר עושה את העבודה כולה בעצמה.
מכונות לולאות הן חלק מפס ייצור זה, והן משמשות בייצור של:
·         מכנסיים
·         חולצות
·         מעילים
·         ז'קטים
חשוב לזכור, כי מכונות אלה הן מכונות מקצועיות ביותר, ואינן מיועדות לשימוש ביתי. המכונות הביתיות המשוכללות יכולות לעשות גם הן לולאות אבל הן מתוכננות לעבודה איטית יותר, מכיוון שהתפירה הביתית היא תפירה אשר אינה מצריכה הספק גדול בזמן קצר, אלא אפשרויות מגוונות במכונה אחת, שיאפשרו את כל סוגי התפירה להנאה, ולא לרווח של זמן או כסף.

מכונות לולאות מקצועיות מיוצרות על ידי יצרנים שונים ברחבי העולם לרבות חברת זינגר, JABK , BROTHER, KASAI, CONSEW, FINNY ועוד חברות נוספות. מכונות אלה מיוצרות לצרכים ספציפיים של תעשיית הטקסטיל, והן מגיעות בדגמים שונים כדי להתאים לצרכים של המתפרות המקצועיות בכל רחבי העולם כולו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה