יום חמישי, 14 בנובמבר 2013

תיקון בגדים בבית

5 טיפים לתיקון של בגדים בבית

מכונת תפירה ביתית יכולה לשמש לצורך שורה ארוכה של תיקונים. בעזרת המכונה ניתן לחסוך בהוצאות על רכישת בגדים חדשים, ולשפר את מראה הבגדים הישנים. יחד עם זאת, לא כולים יודעים כיצד להשתמש במכונת תפירה.

להלן 5 טיפים מצוינים עבור תיקון של בגדים בעזרת מכונת תפירה ביתית:

1. רכשו את הבד המתאים
אי אפשר לתקן בגדים בבית מבלי לרכוש בד מתאים. כאשר קונים בד יש לציין באיזה סוג בד מדובר, כיצד יש לטפל בו מבחינת ניקוי וכביסה, ומה הדרך הנכונה לתפור אותו. פרטים אלו מופיעים בדרך כלל על תווית המודבקת לגליל, אך לא מעט חובבי תפירה נוטים לאבד את התווית הזו כבר בתום השימוש הראשון. בנוסף, לפני שרוכשים בד כדאי לבדוק האם הוא מתאים לגזרה שבחרתם לתקן.

2. בחרו היטב באילו סיכות תפירה להשתמש
תיקונים רבים דורשים הוספה של סיכות תפירה. עדיף לקנות סיכות תפירה עם ראש מזכוכית או מפלסטיק, משום שהן נוחות יותר, וקל לאתר אותן בין הסיכות הרגילות. על כל פנים, מיד עם סיום השימוש במכונה יש לאסוף את סיכות התפירה, לכסות את המכונה, וכך למנוע הצטברות של מוך ואבק.

3. הקפידו על ביצוע מכפלת מדויקת
אין ספק שתיקון התפירה הפופולרי ביותר במכונות ביתיות הוא המכפלת. תפירת מכפלת מתאימה לקיצור של מכנסיים, שמלות, חצאיות, שרוולים בחולצות ועוד. על מנת לתפור מכפלת יש להתחיל בלבישה של הבגד, קיפולו כלפי חוץ, וסימון האורך הרצוי בעזרת סיכות.
לאחר מכן יש להוריד את הבגד ולמדוד את אורך החלק אותו מעוניינים לקצר. מודדים 2 ס"מ מקו האורך החדש, גוזרים את החלק המיותר, ומקפלים פנימה את האורך שנשאר. מחברים הכל עם סיכות, תופרים ועושים קשר. כאשר מגיעים לנקודת ההתחלה יש לתפור שוב מספר פעמים, ולאחר מכן לגזור את החוט.

4. שמרו על פינת העבודה
שמירה על סביבת עבודה נקייה, מסודרת ומאורגנת עוזרת לבצע תפירות ביתיות. סביבת העבודה היא זו שתכריע בשאלה כמה זמן תצטרכו לתפור, אילו בגדים ייכנסו במכונה שלכם, ואילו אביזרים ישמשו את התפירה. הקפידו על סדר וארגון בפינת העבודה, ותיהנו מתפירה ארוכה של תיקונים ביתיים.

5. הקפידו על תהליך התפירה הנכון
כל תיקון תפירה ביתי מתחיל עם הנחה של הגזרה הבסיסית של הפריט על הבד. השלב הבא הוא התחלת התפירה עם החלק הקדמי של הבגד, כאשר לפני שמחברים את החלק הקדמי והאחורי יש למדוד את הגזירים על הגוף, ולוודא שהכל מונח במקומו.


לסיכום, מכונת תפירה ביתית דורשת מידה מסוימת של ניסיון. על מנת לבצע תיקונים עם מכונת התפירה הביתית כדאי להתנסות על בדים לא חשובים, לקרוא את המידע המופיע על הבדים, ולהקפיד על תהליך תפירה נכון בפינת עבודה מסודרת. אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה